Giełda pracy » Oferty pracy » Starszy Audytor ds. Bezpieczeństwa Maszyn

Starszy Audytor ds. Bezpieczeństwa Maszyn

Miejsce pracy: dolnośląskie /
Nr ref.: 10334

Opis stanowiska
Będziesz odpowiedzialny/a za:
- Przeprowadzanie pełnego procesu oceny ryzyka dla maszyn
- Rozpoznanie działania maszyny i procesu produkcyjnego
- Identyfikacja zagrożeń, szacowanie ryzyka oraz przygotowywanie zaleceń dostosowawczych do wymogów prawnych w Polsce i UE
- Ocena zgodności maszyny z wymaganiami prawnymi i normatywnymi
- Przeprowadzanie analizy układów sterowania
- Przygotowanie raportu z wyników procesu oceny ryzyka, analizy konstrukcji, układów elektrycznych i nieelektrycznych oraz propozycje zabezpieczeń i rozwiązań
- Tworzenie publikacji, pisanie artykułów dla prasy/portali branżowych
- Przeprowadzanie specjalistycznych szkoleń z wybranego zakresu Bezpieczeństwa Maszynowego
- Opiniowanie rozwiązań bezpieczeństwa proponowanych przez klientów
Wymagania
Czego oczekujemy?
- Wykształcenia wyższego technicznego (automatyka, elektryka lub pokrewne)
- Znajomości budowy i działania maszyn
- Solidnej wiedzy popartej minimum 5-letnim doświadczeniem w porównywalnym zakresie
- Umiejętności czytania schematów instalacji maszyn i podstawowej wiedzy z zakresu układów sterowania maszyn (elektryka, pneumatyka, hydraulika)
- Znajomości norm układów sterowania maszyn (np. PN-EN ISO 13849-1)
- Umiejętności wykonywania analiz układów sterowania
- Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
- Prawo jazdy kategorii B
- Dobrej organizacja pracy własnej i dużej samodzielności
- Gotowości do wyjazdów służbowych

Dodatkowymi atutami będą:
- Ogólna wiedza w zakresie BHP potrzebna do przygotowania raportu
- Znajomość zagadnień bezpieczeństwa w przemyśle (Dyrektywa Maszynowa (2006/42), Dyrektywa dot. Wymagań Minimalnych (2009/104))
- Znajomość zagadnień (doświadczenie) przeprowadzania oceny ryzyka maszyn
Oferujemy
Co damy w zamian?
- Zatrudnienie w ramach umowy o pracę
- Motywacyjny system wynagrodzenia
- Ciekawą pracę dającą bardzo duże możliwości rozwoju zawodowego
- Możliwość poznania zasad działania wielu różnych maszyn i technologii produkcji
- Kontakt z najnowszymi światowymi rozwiązaniami bezpieczeństwa stosowanymi w przemyśle
- Szkolenia
- Stabilne warunki zatrudnienia
- MultiSport
- Konstruktywną i partnerską atmosferę pracy
- Zadaniowy czas pracy